2008 
STACI RAMSEY BANTAM GIRLS 
100 METERS 19TH 14.74 

4X100 RELAY 3RD 56.35 
 SASHA GOFF USATF BANTAM GIRLS 
200 METERS 6TH 28.66 
400 METERS  4TH 1:05.32 
4X100 RELAY 3RD 56.35 


BRITANIE BUTTS USATF BANTAM GIRLS 
LONG JUMP 9TH 12-3.75 
4X100 RELAY 3RD 56.35

 
TATANAE MOSLEY USATF BANTAM GIRLS 
4X100 RELAY 3RD 56.35  


2016 
DEANNA WOODS USATF 8- UNDER 
100M 26TH 15.63 
4X100 RELAY 1ST 59.14 *NATIONAL RECORD 


LAHELA RAY USATF 9-10 GIRLS 
4X400 6TH 4:39 


ZOE RAY USATF 9-10 GIRLS 
4X400 6TH 4:39 


ANAYA TRYON USATF 9-10 GIRLS 
4X100 1ST 53.52 
4X400 6TH 4:39 
ANTHONY WOODS USATF 11-12 BOYS 
80M HURDLES 7TH 12.85 
SHOT PUT 11TH 36-0.75 

2013 
CHIANNE WARNER USATF 13-14 GIRLS 
200 METER HURDLES 22ND  29.61 

Antelope Valley Track Club

2014 
RODNEY WOODS USATF 13-14 BOYS  
100 HURDLES 27TH 15.77  
200 HURDLES 25TH 28.26 
LONG JUMP 9TH 18'-10"


​RICHARD NEWTON USATF  13-14 BOYS 
100 METERS 28TH 11.74 
4X100 RELAY 5TH 45.08 
LONG JUMP 3RD 19'-6.25" 


ANTHONY WOODS USATF 9-10 BOYS 
4X100 RELAY 9TH 55.85 


TIMIA CEA USATF 8 UNDER 
LONG JUMP 8TH 11'-1.25" 

 2015 
DON CHAPMAN USATF 13-14 BOYS 
HIGH JUMP 13TH  5-3 
BOYS 100 HURDLES 22ND 15.49  
 BOYS 200 HURDLES 36TH  


Celebrating our Jr Olympic Champions of our past.

Antelope Valley Track Club

2009 
CHIANNE WARNER USATF BANTAM GIRLS 
HIGH JUMP 4TH 3-11 

CYNTRELL SMITH USATF YOUTH BOYS 
100 METERS 13TH 11.64 

2011 
         LARREN MCGEE AAU YOUNG WOMEN 
 SHOT PUT 60TH 22-2.5 
 100 METER HURDLES 76TH 19.48 
 TRIPLE JUMP 60TH 32-4.0 
 HIGH JUMP 42ND 4-6 


  JAMES HOLLAND III AAU INTERMEDIATE BOYS 
200 METERS 83RD 24.03 
 LONG JUMP 65TH 18-7 
 400 METERS 77TH 53.26 


  ALEESHA SMITH AAU YOUTH GIRLS 
 SHOT PUT 77TH 22-9 


  HANA WELSH AAU SUB YOUTH GIRLS 
HIGH JUMP 43RD 4-0  
PENTATHALON 39TH 1571 POINTS 
 100 HURDLES  46TH 18.95 


    CHIANNE WARNER AAU MIDGET GIRLS  
HIGH JUMP 7TH 4-8 
PENTATHLON 10TH 2240 POINTS 


    JALIN LEWIS AAU SUB MIDGET BOYS 
 LONG JUMP 19TH 15-2 


 LONDON JOHNSON AAU SUB MIDGET GIRLS 
800 METERS 82ND 3:01.91 


          KIERA HOLLAND AAU BANTAM GIRLS  
 SHOT PUT 32ND 18-8 


 DANISHA WOOLFOLK AAU SUB BANTAM GIRLS 
 800 METERS 67TH 3:16.75 
 LONG JUMP 92ND  7-10.95 

2017 
Christ Thomas 11-12 Boys 
100m 3rd 12.30 
4x100 3rd 50.13 
4x400 1st 3:55.60 


Zeniah Ellsworth USATF 13-14 Girls 
4x100 17th 51.28 2017


2007 
 SASHA GOFF USATF BANTAM GIRLS 
4X100 RELAY 3RD 55.50 
4X400 METER RELAY 5TH 4:35.11 
100 METERS 17TH 14.41 

 


2010 
DEMETRI FISHER USATF YOUTH BOYS 
100 METER HURDLES 16TH 15.58 

2012 
LA'VONTE JAMES USATF YOUTH BOYS 
100 METER HURDLES 18TH 14.78 
200 METER HURDLES  13TH 27.18 


CHIANNE WARNER USATF YOUTH GIRLS 
200 METER HURDLES 44TH 33.52 
HIGH JUMP 5TH 5"-3' 


MYRA JOHNSON USATF SUB BANTAM GIRLS 
4X100 RELAY 1ST 1:01.15 

ANTHONY WOODS 
 4X100 RELAY 1ST  59.38 


HANA WELSH AAU YOUTH GIRLS 
100M HURDLES 46TH 17.20  
200M HURDLES 50TH 31.68  
HIGH JUMP 35TH  4'-7"   


LARREN MCGEE YOUNG WOMEN  
TRIPLE JUMP 33-8.5 47TH